Powiatowy portal mapowy
(dostęp do danych PZGiK)

Aktualności

Uruchomiono usługę WMS dla mapy zasadniczej dostępną publicznie 2017-08-01
Informujemy, że od dnia 1 sierpnia 2017r. Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Pruszkowie udostępnia w trybie publicznym usługę sieciową WMS dla danych mapy zasadniczej. Usługa została udostępniona w powiatowym portalu mapowym dostępnym pod adresem www.pruszkowski.e-mapa.net oraz w portalach mapowych wszystkich gmin z terenu powiatu pruszkowskiego wykorzystujących technologię eGmina.
Uruchomiona usługa WMS została włączona do opracowanej przez firmę Geo-System Sp. z o.o. usługi zbiorczej prezentującej dane GESUT: http://wms.epodgik.pl/cgi-bin/KrajowaIntegracjaUzbrojeniaTerenu

Układ 2000 2017-07-06
W dniu 5.07.2017 r. numeryczne bazy map powiatu pruszkowskiego zostały przetransformowane do układu współrzędnych PUWG 2000 strefa 7. Wydawane dane do prac geodezyjnych przez Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Pruszkowie od dnia 5.07.2017 r. będą w układzie współrzędnych 2000. Operaty techniczne składane do WGiGN po wyżej wymienionej dacie mogą zawierać tylko współrzędne w układzie 2000.

Funkcjonalności iGeoMap w powiatowym portalu mapowym 2017-04-27
W dniu 27 kwietnia 2017r. w miejsce działającego do niedawana apletu Javy iGeoMap uruchomiono jego funkcjonalności w postaci dedykowanego modułu iGeoMap umieszczonego w powiatowych portalach mapowych. Dostęp do funkcjonalności można włączyć na pasku narzędziowym klikając na pozycji "Portal ogólny", co da możliwość przełączenia na "Portal geodezyjny - iGeoMap" jak przestawiono to na poniższym rysunku.Uaktywnienie portalu iGeoMap skutkuje pojawieniem sie dodatkowych funkcji specjalistycznych związanych z obsługą prac geodezyjnych. Zestaw tych funkcji zawiera obecnie: zgłoszenie pracy geodezyjnej oraz wyszukiwanie punktów osnowy. Będzie się on zmieniał wraz z upływem czasu. Pozycja "Zgłoszenie pracy geodezyjnej", której uruchomienie startuje bezpośrednio od utworzenia markera, a po jego zatwierdzeniu przechodzi automatyczne do edycji parametrów pracy. Stary sposób zgłaszania związany z markerem przez "Wyślij zakres do ODGIK" pozostał niezmieniony.Domyślnie portal startuje z wybraną opcją "Portal ogólny", a przy kolejnych odwiedzinach następuje automatyczne zapamiętywanie, która wersja portalu była ostatnio wybrana przez użytkownika i następne uruchomienie wystartuje portal w tej zapamiętanej wersji. Pozostałe zmiany wprowadzone zmiany, to:
zmiana lokalizacji przycisku "Drzewko warstw" - teraz jest to pierwsza ikona na pasku
zastąpienie przycisku "Zgłoś uwagi" nową ikoną
przeniesienie zakupu danych - wydruku mapy zasadniczej do menu związanego z nowym przyciskiem

Copyright (C) 2009 GEO-SYSTEM Sp. z o.o.
Ostatnia modyfikacja: 16 stycznia 2009