Powiatowy portal mapowy
(dostęp do danych PZGiK)

Aktualności

Wypisy z rejestru gruntów przez Internet 2017-10-10
W dniu 10 października 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie uruchomiono możliwość zamawiania wypisów z rejestru gruntów przez Internet. Z możliwości mogą skorzystać właściciele lub współwłaściciele działek.

Potwierdzenie tożsamości zamawiającego następuje przez logowanie do Profilu Zaufanego. Należna opłata jest wnoszona przez płatności internetowe, a po jej zaksięgowaniu i automatycznym zarejestrowaniu wniosku w Starostwie Powiatowym następuje wygenerowanie wypisów oraz wysłanie wiadomości z informacją o wygenerowanych wypisach na adres e-mail wnioskodawcy. W ramach usługi wydawane są tzw. wypisy uproszczone określone w ustawie Pgik w tabeli 11 pkt 13.

Uruchomiono usługę WMS dla mapy zasadniczej dostępną publicznie 2017-08-01
Informujemy, że od dnia 1 sierpnia 2017r. Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Pruszkowie udostępnia w trybie publicznym usługę sieciową WMS dla danych mapy zasadniczej. Usługa została udostępniona w powiatowym portalu mapowym dostępnym pod adresem www.pruszkowski.e-mapa.net oraz w portalach mapowych wszystkich gmin z terenu powiatu pruszkowskiego wykorzystujących technologię eGmina.
Uruchomiona usługa WMS została włączona do opracowanej przez firmę Geo-System Sp. z o.o. usługi zbiorczej prezentującej dane GESUT: http://wms.epodgik.pl/cgi-bin/KrajowaIntegracjaUzbrojeniaTerenu

Układ 2000 2017-07-06
W dniu 5.07.2017 r. numeryczne bazy map powiatu pruszkowskiego zostały przetransformowane do układu współrzędnych PUWG 2000 strefa 7. Wydawane dane do prac geodezyjnych przez Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Pruszkowie od dnia 5.07.2017 r. będą w układzie współrzędnych 2000. Operaty techniczne składane do WGiGN po wyżej wymienionej dacie mogą zawierać tylko współrzędne w układzie 2000.

Copyright (C) 2009 GEO-SYSTEM Sp. z o.o.
Ostatnia modyfikacja: 16 stycznia 2009